baner-top

baner prawy

Aktualności

Tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa – co to takiego?

Tarcza to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Opiera się na pięciu filarach:

Szczegółowe informacje:

https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa

Aktualności

Usługi realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy

Usługi realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy

UWAGA: Wnioski należy składać do urzędu pracy właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności!

Właściwość terytorialna Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego stanowi obszar Powiatu Krakowskiego z gminami: Czernichów, Igołomia - Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice - Przeginia, Kocmyrzów - Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomniki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego: https://www.uppk.pl/5,pracodawcy/3660,tarcza-antykryzysowa/

Usługa realizowana przez Wojewódzkie Urzędy Pracy:

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www Wojewódzkiego Urzędu Pracy:

https://wupkrakow.praca.gov.pl/-/11918632-dofinansowanie-wynagrodzen-dla-pracownikow

 

Czytaj więcej...

Aktualności

Program Go to Brand

300 mln zł na promocję firm na rynkach zagranicznych. PARP ogłasza konkurs „Go to Brand”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza 6. edycję konkursu „Go to Brand”, którego celem jest sfinansowanie promocji marek produktowych na rynkach zagranicznych. Program adresowany jest do przedsiębiorców z sektora MMŚP prowadzących działalność gospodarczą na terytorium RP z wyłączeniem województwa mazowieckiego. Firma musi prowadzić działalność w branżach o wysokim potencjale konkurencyjnym i innowacyjnym. Wnioski będzie można składać od 11 lutego 2020 r. do 11 maca 2020 r.

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty dotyczące uczestnictwa w działaniach promocyjnych przewidzianych w tzw. Branżowych Programach Promocji (określonych przez Ministerstwo Rozwoju), które mają na celu promocję marek produktowych (wyrobów/ usług). Dzięki konkursowi marki mają szansę być bardziej rozpoznawalne na rynkach zagranicznych, na czym zyskuje również zagraniczny wizerunek polskiej gospodarki.

Wnioski będzie można składać on-line od 11 lutego 2020 r. do 11 maca 2020 r. (do godz. 16:00).

Więcej informacji:
https://www.gov.pl/web/rozwoj/start-konkursu-go-to-brand

Aktualności

„PPK – Przewodnik Pracodawcy”

Serdecznie zapraszamy na konferencję „PPK – Przewodnik Pracodawcy”, która odbędzie się 21 listopada br. o godz. 9.00 w hotelu Hilton Garden Inn Kraków przy ul. Konopnickiej 33 w Krakowie.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja internetowa na stronie https://konferencje.rp.pl/wydarzenia/7/1414-ppk-przewodnik-pracodawcy

Czytaj więcej...

Aktualności

Debata kandydatów do Parlamentu RP z przedsiębiorcami

3 października 2019 roku w siedzibie Stowarzyszenia Krak-Business przy ul. Malborskiej 65 odbyła się debata kandydatów do Parlamentu RP z przedsiębiorcami.

Tematyka debaty:

  1. Powszechny samorząd gospodarczy w Polsce i obligatoryjna przynależność do organizacji gospodarczych.

  2. Podatki i główne problemy przedsiębiorców.

  3. Współpraca Parlamentu z przedsiębiorcami przy tworzeniu ustaw gospodarczych.

Uczestnikami debaty byli:

      1. Ryszard Śmiałek KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

      2. Agnieszka Ścigaj KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

      3. Adam Wójcik KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

      4. Lidia Gądek  KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

      5. Piotr Kempf KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

      6. Marcin Florek KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

Więcej szczegółów z wydarzenia:

https://dziennikpolski24.pl/wybory-2019-barometr-bartusia-doic-dobic-wspierac-co-politycy-zamierzaja-zrobic-z-przedsiebiorcami-pytamy-malopolskich/ar/c1-14489251

 

Aktualności

Debata z kandydatami do Parlamentu RP

Szanowni Państwo,
 
Serdecznie zapraszamy na debatę przedsiębiorców z kandydatami do Parlamentu RP organizowaną przez Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych.
Debata odbędzie się 3 października 2019roku o godzinie 17.00 przy ul. Malborskiej 65 w Krakowie.
Debatę poprowadzi publicysta ekonomiczny Zbigniew Bartuś
 
 Potwierdzenie udziału do 01.10.2019r.
 
Aktualności

KARCZMA PIWNA 2019 Biesiada Przedsiębiorców

 

Aktualności

KURSY KOMPUTEROWE DLA DOROSŁYCH

Aktualności

Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze MPOG sprawozdanie

 

 

 

Wydarzenia

MAŁOPOLSKI FESTIWAL INNOWACJI

O festiwalu

Małopolski Festiwal Innowacji to wyjątkowe święto innowacji i nowoczesnych technologii. Tym razem odbędzie się w dniach 10-16 czerwca. Podczas tygodniowego wydarzenia porozmawiamy o innowacjach, przedsiębiorczości, współpracy pomiędzy nauką i biznesem, poznajemy wynalazki i ludzi za nich odpowiedzialnych, odwiedzamy wyjątkowe miejsca, dowiadujemy się jak skomercjalizować swoje pomysły, postaramy się zaszczepić ducha innowacyjności i kreatywności.

Festiwal tradycyjnie zainauguruje konferencja, której tematem przewodnim będzie innowacyjny start – chcemy pokazać, że nigdy nie jest na niego za późno. Postaramy się udowodnić, że oparcie biznesu na nowoczesnych rozwiązaniach i zaawansowanych technologiach to najlepsza droga do sukcesu. Rozmawiać będziemy o niestandardowym podejściu do projektowania usług i produktów oraz potrzebie otwartości na nowe pomysły. Podpowiemy i posłuchamy jak identyfikować potrzeby klientów, jak je zaspokajać i kreować nowe. Pokażemy firmy, które dzięki innowacjom zawojowały rynek.

Podczas Festiwalu będziemy mogli również poznać małopolskie wynalazki, opracowane na małopolskich uczelniach, w jednostkach badawczo-rozwojowych czy też firmach. Pod namiotem wystawienniczym zaprezentujemy te, które mają największą szansą na rynkowy sukces.

Podczas Festiwalu odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń w różnych zakątkach Małopolski. Wierzymy, że w bogatej ofercie innowacyjnych wydarzeń, każdy znajdzie coś dla siebie. Z pełnym programem Festiwalu można zapoznać się na w zakładce PROGRAM MFI. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na część obowiązuje rezerwacja miejsc.

Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Innowacyjna Małopolska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-2020.