baner-top

baner prawy

Akademia Przedsiębiorcy - bezpłatne warsztaty

Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski program 50 bezpłatnych warsztatów dla przedsiębiorców. W tym roku odbywa się po raz siódmy, pod hasłem „Jak wyprzedzić konkurencję w wyścigu po dotacje unijne”. Warsztaty są w całości poświęcone dotacjom unijnym dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw na lata 2014-2020. Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy są Bank Zachodni WBK S.A. oraz Fundusz Poręczeń Kredytowych POLFUND S.A.

Podczas warsztatów uczestnicy:

  • dowiedzą się, które branże zostały zakwalifikowane do Inteligentnych specjalizacji i jakie szanse na pozyskanie kapitału mają firmy działające na innych obszarach;
  • jakie zmiany zaszły w zasadach przyznawania finansowania i jak się do nich przygotować w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych;
  • usłyszą, gdzie zwrócić się o pomoc w przygotowaniu wniosku oraz co zrobić, by został on wyżej oceniony niż wnioski konkurencji;
  • będą mogli zainspirować się przykładami projektów firm, które efektywnie wykorzystały dotacje.

Celem warsztatów jest pokazanie, jak wygrać z konkurencją rywalizację o fundusze unijne, w jaki sposób przejść przez cały proces pozyskiwania dotacji i rozwinąć swoją firmę, a także jak dobrze wykorzystać szanse, które stoją przed polskimi przedsiębiorcami. Dlatego serdecznie zapraszamy.
Dlaczego Fundusze Unijne?

Na lata 2014-2020 zostały przyznane Polsce nowe środki na unijne dotacje. Łączna pula będzie o 10 mld euro większa w porównaniu do poprzedniej perspektywy finansowej (2007-2013) i zamknie się w kwocie 82,5 mld euro. Dla samych przedsiębiorców będzie to około 17 mld euro.

Przedsiębiorcy, obok samorządów, będą w latach 2014-2020 największymi beneficjentami funduszy unijnych. Największy zakres wsparcia otrzymają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach Programów Regionalnych oraz Programu Inteligentny Rozwój oraz Polska Wschodnia.

To duża szansa na rozwój sektora MŚP, dlatego tegoroczna edycja Akademii Przedsiębiorcy koncentruje się na funduszach europejskich, przybliża nowe zasady rozdzielania środków oraz wspiera w ich pozyskiwaniu.

Celem tegorocznej Akademii Przedsiębiorcy jest dotarcie do zwłaszcza tych przedsiębiorstw, które nie korzystały z dotacji unijnych w poprzedniej perspektywie i przedstawienie im tematyki unijnej w bardziej przystępnej formie.

Warsztaty poprowadzą eksperci z firm doradczych wyspecjalizowanych w pozyskiwaniu funduszy europejskich i doradztwie w tym zakresie m.in. A1 Europe, ECDF oraz PNO Consultans.
Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swój udział na stronie www.akademia-przedsiebiorcy.pl. Tam znajdują wszystkie szczegóły dotyczące poszczególnych konferencji.

 

Zaproszenie [wersja PDF]

 

ZaprAPNT2015